Home
Reklamní textil Pracovní oděvy Vlajky a bannery Reklamní předměty Tiskoviny

  Digitální tisk na trika a reklamní textil

AKTUÁLNĚ

 

potisk triček - přímý digitální reklamní tisk na trika a textil

 

Proč zvolit digitální tisk k potisku triček:

Ideální varianta pro ty, kteří chtějí potisk triček či reklamního trička či reklamní potisk na menší množství textilu. Výhodou je jednoduché zpracování dat, nenáročná příprava tisku v krátké době a perfektní výsledek.

Díky digitální technologii dokážeme natisknout až 16 miliónů barevných odstínů, včetně bílé a není problém tisk i takových motivů jako fotografie, barevné přechody nebo airbrush.

Jelikož tisk provádíme v systémemu CMYK, nelze tedy počítat s přesnou barevností dle Pantone.

Důležité informace:

Pro digitální potisk triček ev. textilu doporučujeme, realizovat zakázku na námi dodaný textil jež je přímo určen pro tyto reklamní účely.

Maximální efekt a životnost potisku triček je na materiály ze 100% bavlny, různé příměsi materiálů jsou možné u barevného textilu až do poměru 80% bavlny 20% ostatní. Byla zkoušena polokošile s poměrem 65% bavlny 35% polyesteru a výsledek měl zkreslené nevýrazné barvy, stejně tak nebyl výsledek dobrý na textilu typu "melír" (melange) kde je určité procento polyesteru nebo viskozy. Na hladkém nepočesaném úpletu je ostrost maximální. Tisk je možný i na pique úplety, je ale potřeba počítat se strukturou látky, což se projeví přiznáním tohoto rastru v potisku.

Při tisku na zákazníkem dodaný (nevhodný) textil za výsledek neručíme a tento nebude uznán při reklamaci. U nestandardního textilu někdy požadujeme 1 ojediněle i více kusů k tiskové zkoušce.

Pro výrobu i kalkulaci od Vás potřebujeme:

- Přesné informace o požadovaném tisku:
- Podklady v požadovaném rozměru 1:1 a minimálním rozlišení 200dpi
- Grafika formát předlohy v *.cdr, *.pdf, *.eps, *.ai, *.tiff, *.jpeg, *.psd. Je třeba vzít v úvahu pozadí grafiky, pro potisk barevného textilu by v případě podtisku bílou barvou bylo toto pozadí součástí tisku. Volte tedy přípravu s průhlednám pozadím (ořez objektu v případě bitmapy, formáty png, tiff a psd) u vektorové podoby není problém. Pokud bude potřeba grafiku námi upravit dle požadavku, bude tato činnost účtována extra jako grafické práce.


- Rozměry jednotlivých motivů k tisku v mm. Vzhledem k velikostní ředě textilu, jejich rozměrovým rozdílům, nelze některé motivy tisknout najednou v soutisku. Je tedy nutné tisknout jednotlivě, pro přesné umístění na pozice. Popis umístění tisku (viz tabulka níže) či ideálně náhled v PDF.

- Přesné informace k potisku triček, textilu, na který budeme tisknout:
- značka výrobce a konkrétní model
- barva
- počet kusů od jednotlivých velikostí z naší nabídky doporučeného textilu.

Doporučujeme Vám:

konzultovat s námi zda se rozměry hodí i pro potisk dámských či dětskkých triček a zda je požadované umístění technicky možné. Odsouhlasení elektronického náhledu (dle dohody)
Maximální velikosti potisků dle možnosti volby tiskové palety pro daný typ triček ev.textilu jsou:
360 x 600 mm (šířka x výška) pro potisk běžných triček.

Pouze při podtisku bílou barvou mohou být vyjímečně v motivu patrné přechody, jež vzniknou při zasušováníní tisku, velmi záleží na motivu.

Zašlete Vaše kontaktní a fakturační údaje.
My zašleme elektronický náhled k odsouhlasení (dle dohody)
Kolikto bude stát ? Přibližnou cenu viz kalkulace online (konečná cena dle konkrétních informací mailem)
Požadujte přesnou kalkulaci (na základě výše uvedených bodů požadavku k jejímu vytvoření) a reálný termín vyhotovení zakázky.

Upozornění:

Tisk je náročný na rovnou plochu podkladu, proto umístění kolem švů, zipů, na spad atd. může způsobit mírné rozmazání detailů.
Při tisku barevného textilu se plocha motivu podtiskne bílou barvou, což vyžaduje impregnaci látky fixační vrstvou, která po zasušení tepelným lisem ve vláknech mírně ztuhne a může mít lesklý povrch. Tento efekt a viditelný otlak zmizí po prvním vyprání, není tedy důvodem k reklamaci.

Jak zacházet s potištěným tričkem:

Pro maximální životnost potisku na tričku, je nezbytné dodržení určitých základních zásad:
Prát tričko s potiskem porubu na nízké teploty (30°C až 40°C). Nesušit v sušičce !
Žehlit tričko vždy porubu a mimo tištěnou plochu.

 

Možnosti umístění motivů při potisku triček z náhledu – vždy uvádějte v objednávce.

pozice tisku reklamního textilu STVcenter

 

Tyto informace k potisku triček se postupem času a vývojem technologií mohou doplňovat. Aktuální informace získáte na www.stvcenter.cz